Bosbessenkwekerij De Pollekamp

Op dinsdag 7 juli bracht het college van burgermeester en wethouders een bezoek aan Bosbessenkwekerij De Pollekamp. Op een prachtige locatie, tegen de Ermelosche heide, werden ze hartelijk ontvangen door eigenaren Miranda en Elbert de Graaf.

Miranda en Elbert runnen het bedrijf sinds 1999. Waar de kwekerij destijds startte met 3,5 hectare bessenstruiken, een verbouwde boerderij en zes Noorse trekkershutten, is de locatie de afgelopen decennia stapsgewijs doorontwikkeld.

Tijdens de rondleiding kreeg het college een toelichting op de huidige bedrijfsvoering. De blauwe bessen worden 100% onbespoten geteeld. Oogsten werd eerder voornamelijk door scholieren gedaan. Maar tegenwoordig richt het bedrijf zich op de ‘zelfpluk-belevenis’. Bezoekers kunnen in de maanden juli en augustus zelf bessen plukken. Daarnaast beschikt de kwekerij over een winkel met verwerkte bessenproducten en een terras met speelvoorzieningen. Op piekdagen ontvangt de kwekerij tot wel 500 bezoekers per dag!

Het college bedankt Elbert en Miranda voor de hartelijke ontvangst. Een absolute aanrader voor jong en oud. Jullie zorgen voor dit mooie stukje Ermelo!