Werkzaamheden N302
Van 1 juni tot en met 31 juli werkt de provincie Gelderland aan de Leuvenumseweg (N302). Er komt nieuw asfalt en de weg wordt veiliger gemaakt. Door de werkzaamheden zijn de N302 en de N796 op verschillende plekken afgesloten. Dit zorgt voor extra verkeer in Ermelo. We nemen maatregelen om de woonwijken rustig en veilig te houden.
Wat gaat de provincie doen?
De provincie voert groot onderhoud uit aan het asfalt. Ook maken ze de weg veiliger en overzichtelijker. Dit zijn de belangrijkste plannen:
- Er komen speciale vluchtheuvels in het midden van de weg. Daardoor kunnen fietsers en voetgangers straks veiliger oversteken.
- Bij de oversteek op de Jhr. Dr. C.J. Sandbergweg krijgen fietsers voorrang.
- De weg wordt zo aangepast dat automobilisten minder snel te hard kunnen rijden.
Het verkeer wordt omgeleid
Door de werkzaamheden zijn de volgende wegen dicht:
- De N302: Van 1 juni tot en met 31 juli is de N302 afgesloten tussen Harderwijk en de rotonde nabij de J.P. Sandbergweg.
- De N796: Om de dorpskern van Ermelo te ontlasten en de woonwijken veilig te houden, sluiten we de N796 van 1 juni tot en met 31 juli af voor doorgaand verkeer. Hiermee voorkomen we dat grote hoeveelheden verkeer als sluiproute door het dorp rijden.
Door deze afsluitingen verwachten we veel extra verkeer op de Harderwijkerweg en de Putterweg. Verkeer tussen Harderwijk en Apeldoorn wordt omgeleid via de snelweg (A28 en A50). Gele borden langs de weg geven de precieze routes aan. Houd rekening houden met extra reistijd.
Maatregelen in de wijken
Om de woonwijken leefbaar te houden en sluipverkeer te voorkomen, gelden de volgende maatregelen:
- Afsluiting Jacob Catslaan en Reviuslaan: Deze straten zijn ter hoogte van de Leuvenumseweg tijdelijk dicht voor auto’s en motoren. Dit zorgt ervoor dat de wijken veilig en rustig blijven voor de bewoners.
- Veilige fietsroute: De omleidingsroute voor fietsers gaat over de Jacob Catslaan. Door de afsluiting kunnen zij gebruikmaken van een rustige en veilige fietsroute.
- Bedrijven bereikbaar: De bedrijven aan de Jhr. Dr. C.J. Sandbergweg, Leuvenumseweg en in Leuvenum blijven bereikbaar. Tot 17 juni loopt de route via Speuld. Staverden en Leuveneum. Vanaf 17 juni is de Jhr. Dr. C.J. Sandbergweg voor bestemmingsverkeer weer bereikbaar vanaf de rotonde nabij de N796.
Wijzigingen in openbaar vervoer
De bussen van lijn 104 en 206 rijden in juni en juli via Ermelo. Sommige haltes in Harderwijk vervallen, maar de bussen stoppen op de route door Ermelo. Kijk voor de actuele route en tijden op de website van Rrreis(Verwijst naar een externe website).
Wilt u meer weten?
De provincie Gelderland is verantwoordelijk voor dit project. Heeft u vragen over de werkzaamheden of de omleidingsroutes? Bel dan naar de provincie via026-35 99 999(Verwijst naar een telefoonnummer). Wilt u alle details lezen of de precieze plannen op een kaart bekijken? Kijk dan op de website van de provincie.