Energy hub in Ermelo

Op maandag 2 december 2024 bekroonden netbeheerder Liander en het bestuur van Veldzichtse Energie Coöperatie Ermelo U.A. (VECE) de samenwerking met de ondertekening van de Letter of Intent (LOI). Hiermee is bedrijventerrein Veldzicht dichtbij het beoogde resultaat van jarenlange inspanning; de Energy Hub Veldzicht. 

Doelstelling van deze LOI is de efficiënte benutting van het beschikbare collectieve vermogen op het elektriciteitsnet van Liander door middel van een groepstransportovereenkomt (GTO).

Veldzicht toekomstbestendig voor ondernemers

VECE treedt op als coöperatie van de elektriciteitsgebruikers en wil samen zo goed mogelijk gebruik maken van het beschikbare vermogen voor haar leden. Het bedrijventerrein Veldzicht wordt zo toekomstbestendig gemaakt voor de gevestigde ondernemers. Hierdoor krijgen ondernemers de mogelijkheid hun duurzame doelen na te streven door elektrificatie van het wagenpark, realiseert het bedrijfscontinuïteit en groei van bedrijvigheid. Liander en de VECE hebben de bedoeling om binnen 6 maanden na ondertekening van deze LOI een werkende Energy Hub op te leveren.

Pilot met Energy Hub

Bedrijventerrein Veldzicht is één van de door Liander en landelijk netbeheerder TenneT aangewezen locaties voor een pilot met een Energy Hub. Met deze pilots willen de netbeheerders een oplossing ontwikkelen waarmee meer energy hubs mogelijk zijn in gebieden waar knelpunten op zowel het regionale elektriciteitsnet als het hoogspanningsnet van TenneT een belemmering vormen. Dit soort samenwerkingen tussen bedrijven bieden een belangrijke oplossing voor bedrijven die zich willen vestigen of uit willen breiden in een gebied waar het elektriciteitsnet vol zit.

Een stap verwijderd van Energy Hub

We mogen zeker trots zijn op bedrijventerrein Veldzicht volgens mevrouw Anky Griekspoor van Liander en wethouder Arap-John Tigchelaar! Op 2 december schreven we geschiedenis en zijn we nog maar één stap verwijderd van een echte Energy Hub.